Alles Basket Głowno samodzielnym liderem U11 !!!!

W minioną sobotę w hali przy ul. Andersa mieliśmy przyjemność gościć kolejny turniej rozgrywek ligowych, podczas którego rywalizowały zespoły z Łowicza, Skierniewic, Kutna i oczywiście Głowna. Nasze najmłodsze koszykarki przystępowały do pierwszego meczu (z Księżakiem Łowiczem) w roli zdecydowanych faworytek. Z racji iż w tym sezonie nie zaznały jeszcze goryczy porażki, natomiast koleżanki z Łowicza nie miały jeszcze okazji do świętowania zwycięstwa, wydawałoby się że będzie to łatwa przeprawa… Pierwsze minuty meczu, to już troszkę tradycja, zaczynamy od niefrasobliwości w ataku i słabej koncentracji w obronie co skutkuje objęciem prowadzenia przez Księżak – 2:8. W kolejnej „piątce” przejmujemy „stery”, narzucamy swój styl gry i powoli zaczynamy kontrolować grę. Po trzech kwartach przewaga „Allesianek” przekroczyła 20 punktów (44:22) i mimo ambitnej walki Łowiczanek, kontrolujemy wynik do końca. Bardzo skuteczna gra naszych zawodniczek pozwoliła trenerowi Michałowi Chudzickiemu na rotacje w składzie i grę wszystkich – 15 zawodniczek!

Drugie spotkanie tego dnia rozegraliśmy z drużyną Ósemki Skierniewice, zespołem w każdym roczniku szalenie niebezpiecznym i lubiącym przerywać nasze passe. Ku zaskoczeniu wszystkich zgromadzonych kibiców to Alles Basket Głowno zaczął bardziej skoncentrowany i przede wszystkim skuteczniejszy. Po 7 minutach gry wychodzimy na prowadzenie 9:0 i to właśnie ta przewaga pozwala nam na kontrolowanie wyniku meczu do ostatniej syreny spotkania. Mimo pogoni zawodniczek Ósemki w ostatniej kwarcie, to doświadczenie naszych koszykarek pozwala na zachowanie „chłodnych głów” i wprowadzenie licznie zgromadzonych kibiców – którym dziękujemy za wsparcie – w euforie!

Kolejne spotkania rozegramy 13 maja w Kutnie gdzie zmierzymy się z drużyną ProBasket Kutno i UKS Basket Aleksandrów Łódzki!

ALLES Basket Głowno – Księżak Łowicz 52:38 (16:8; 17:6; 11:8; 8:16)