Koniec pięknej przygody młodziczek ALLES Basket Głowno!

Koniec pięknej przygody młodziczek ALLES Basket Głowno!

Sezon 2016/2017 był wielkim wydarzeniem w koszykarskiej przygodzie zawodniczek Alles Basket Głowno. Po wspaniałych meczach w rundzie zasadniczej, nasze wicemistrzynie województwa łódzkiego trafiły do IV grupy ćwierćfinałowej Mistrzostw Polski, która to swoje mecze rozgrywać miała w dalekim Przemyślu. W weekend (5-7 maja) wyruszyli zmierzyć się z drużynami Go Basket Przemyśl, Pogoń Ruda Śląska i MUKS Poznań o awans do najlepszej „szesnastki” mistrzostw Polski.

W pierwszym spotkaniu, ambicje głownianek zostały mocne zweryfikowane, głównie za sprawą gorących głów i strat w ataku które w sposób bezwzględny były wykorzystywane przez zespół Go Basket Przemyśl. W drugim spotkaniu z zespołem ze śląska przewaga ” Alesianek ” osiągała już nawet 12 punktów, jednakże ambitna postawa zawodniczek z Rudy pozwoliła im nawiązać kontakt punktowy i tuż przed końcową syreną wyjść na prowadzenie. Niedzielne spotkanie to smutne pożegnanie z walką o najwyższe cele. Poznański potentat, wielokrotny Mistrz Polski był lepszy w każdym elemencie gry i zasłużenie wygrał mecz i cały turniej ćwierćfinałowy.

Wielkie podziękowania dla najwierniejszych kibiców którzy wspierali Nas podczas każdego meczu i również dzięki Nim, Polska usłyszała o Głownie!

Alles Basket Głowno – Go Basket Przemyśl 30:50

Alles Basket Głowno – Pogoń Ruda Śląska 50:52

Alles Basket Głowno – MUKS Poznań 29:78

Mimo, że „apetyt rośnie w miarę jedzenia” to musimy mieć świadomość, że ten sezon to bardzo duży sukces i należą się ogromne podziękowania i brawa dla całej społeczności związanej z drużyną Alles Basket Głowno!

Podziękowania dla:

Burmistrza Głowna – Grzegorza Janeczka

Głównego Sponsorowa klubu firmie „Alles” i niezastąpionej Pani Alicji Wojciechowskiej,

Zarządu Alles Basket Głowno na czele z Panem Prezesem Sławkiem Wojciechowskim,

Człowieka od „czarnej roboty”- Pana Przemysława Michalaka,

Kierownika zespołu – Pani Monika Kot,

Trenera – Michała Chudzickiego,

Zawodniczek: Adamus Natalii, Cisak Karoliny, Grudzień Marii, Kostrzewskiej Natalii, Kot Oliwii, Kuper Amelii, Kwaśkiewicz Katarzynie, Miazek Aidzie, Michalak Natalii, Nalberczyńskiej Idze, Olszyńskiej Magdzie, Parol Zuzannie, Rutkowskiej Kindze, Szcześniak Marcie, Szremskiej Zuzannie.

,a także WSZYSTKIM którzy wspierali Nas w tym ciężkim, ale pięknym czasie!!!