Brąz najmłodszych zawodniczek – Skrzatek

Brąz najmłodszych zawodniczek – Skrzatek

W minioną sobotę najmłodsze adeptki koszykówki Alles Basket Głowno wyjechały do Aleksandrowa Łódzkiego gdzie miały rozegrać dwa ostatnie mecze w ramach FINAŁU A wojewódzkiej ligi Skrzatek u11 dziewcząt.Po rundzie zasadniczej zespół ALLES Basket Głowno zajmował 4 miejsce, a zatem według systemu rozgrywek, w półfinale przyszło zmierzyć się głownianką z drużyną UKS Basket Aleksandrów Łódzki – liderem ligi.

Pierwsze minuty pokazały, że najmłodszy zespół w lidze nie przyjechał do Aleksandrowa Łódzkiego oklaskiwać pozostałych zawodniczek, ale chce wziąć sprawy we własne ręce i włączyć się w walkę o najwyższe cele. Rozsądna gra w ataku, a także ambitna i ofiarna gra w obronie spowodowały, iż do przerwy faworyt prowadził jedynie różnicą dwóch punktów.

W drugiej połowie, niestety, na pierwszy plan wysunęły się decyzje sędziowskie… ale mimo wszystko, fighterki z Głowna nie zamierzały się poddawać i swoją postawą udowodniały, że praca i zaangażowanie to wartości które doprowadzą Ich na szczyty!

Końcówka meczu, bez liderek zespołu ALLESu – Zuzi Śliwkiewicz i Julki Rakowskiej (zrzucone za 5 fauli), to istny horror. Wynik na tablicy świetlnej „zamarzł” przy stanie 36:35, na 2 min i 20 sekund do końca. Akcja za akcje, strata za stratę i tak przez ponad 120 sekund. W ostatniej akcji meczu, Ola Kubińska, która dała naszemu zespołowi wspaniałą obronę przez cały mecz, pomknęła prawą stroną i oddała niecelny rzut, jednakże piłka szczęśliwym trafem wpadła w ręce najwyższej na boisku – Alicji Sęczkowskiej! Dobitka z bliskiej odległości…piłka „zatańczyła” dwukrotnie po obwodzie obręczy i…wypadła. Koniec meczu. Wybuch radości w sektorze kibiców Aleksandrowa, ale także wybuch radości wśród NAJWPANIALSZYCH kibiców w województwie łódzkim – kibiców z Głowna! Płacz, uściski, gratulacje, niedowierzanie, smutek… pełen wachlarz emocji i zachowań – taki jest sport. W tę sobotę zabrakło naprawdę niewiele, ale trzeba było się podnieść i powiedzieć sobie jasno: Allesianki zrobiły kawał dobrej roboty!

W meczu o brąz podopieczne trenera Michała Chudzickiego zmierzyły się zespołem Suwary Pabianice. Początek spotkania był bardzo trudny, ze względu na wciąż jeszcze buzujące emocje w głowach głownianek. Pabianiczanki szybko objęły prowadzenie 0:6 i były pewne końcowego wyniku. Ta pewność przerodziła się w nonszalancję, a z takim zachowaniem Allesianki umieją już sobie radzić doskonale. Małymi kroczkami odrabiały straty i do przerwy wynik wynosił 20:20.

Druga połowa to walka punkt za punkt, aż do ostatnich minut kiedy to dwie najlepiej punktujące zawodniczki ALLESu w tym sezonie – Zuzia Śliwkiewicz i Julia Rakowska dały sygnał do walki! Dla Julki i Oli Kubińskiej w obronie nie było straconych piłek, natomiast to poświęcenie na punkty w ataku zamieniała Zuzia Śliwkiewicz, która przez całe spotkanie uzbierała ich rekordową sumą – 25!

Końcowa syrena spowodowała eksplozję radości w hali przy ul. Waryńskiego! To były coś pięknego, coś o czym te młode „Walczaki” będą opowiadały swoim dzieciom, twierdząc że „to były piękne czasy”!

Wielki szacunek dla Was! Brązowy medal wojewódzkiej ligi Skrzatek wywalczyły:

Białek Julia, Biernacka Antosia, Grabowicz Lena, Kmieć Maja, Kotecka Malena, Krzeszewska Patrycja, Kubińska Ola, Michalak Zuzia, Rakowska Julia, Różniata Nina, Sęczkowska Ala, Syska Ala, Szadkowska Gosia, Śliwkiewicz Ola, Śliwkiewicz Zuzia, Więcławska Wiktoria,Wilk Nikola, Ziarnik Ania

ALLES Basket Głowno – UKS Basket Aleksandrów Łódzki 35:36 (6:9; 13:12; 10:10; 6:5)

ALLES Basket Głowno – Suwary Pabianice 39:36 (7:9; 13:11; 12:11; 7:5)

Link do zdjęć Pana Koteckiego : https://goo.gl/photos/JXBtFN2vTFzjBf9G6