„Ludzkość musi dać dziecku, to co najlepsze”, to słowa z Deklaracji Praw Dziecka. Wszystkie dzieci mają takie same prawa. Jednak w większości krajów są one łamane, a dzieciom nie przysługują identyczne prawa.

Ubóstwo jest głównym czynnikiem łamania praw dziecka. Utrzymuje się wiele problemów, takich jak praca dzieci, dyskryminacja, złe traktowanie, śmiertelność noworodków, a nawet wykorzystywanie seksualne dzieci. My wszyscy dorośli powinniśmy walczyć o podniesienie jakości życia dzieci, powinniśmy nieść pomoc dzieciom. Pomoc dzieciom możemy czynić w kraju zamieszkania, ale także wspierać cierpiące dzieci w tych zakątkach świata, gdzie ich prawa są nagminnie łamane.

Jak nieść pomoc dzieciom na świecie?

Dzieci są najbardziej bezbronnymi istotami w społeczeństwie. Bez względu na kraj, w którym żyje, każde dziecko ma prawa, ale prawa te są mniej lub bardziej przestrzegane w zależności od kraju dziecka. Pomoc dzieciom to nasz obowiązek. Każdy z nas może wnieść wkład w pomoc dzieciom na całym świecie i to na różne sposoby. Dobrowolne zobowiązania. Każdy z nas ma cechy i umiejętności, które może wykorzystać w międzynarodowej organizacji działającej na rzecz obrony, ochrony i realizacji praw dziecka. Poświęcenie odrobiny czasu samo w sobie może być pierwszym sposobem pomocy dzieciom na całym świecie. Sponsoring jest powszechnym środkiem pomocy, który pozwala darczyńcom oferować ukierunkowaną pomoc dzieciom mającą na celu poprawę warunków życia dzieci znajdujących się w najbardziej niekorzystnej sytuacji. Ważne jest jednak, aby wybrać sponsoring etyczny, odpowiedzialny, szanujący dziecko i jego środowisko życia. Najlepiej zrobi to za nas fundacja dla dzieci. Przekazanie darowizny umożliwia wsparcie projektów założonych przez jakieś stowarzyszenie. Każdy darczyńca, niezależnie od wpłaconej kwoty, jest informowany, do czego przyczynił się jego gest. Regularnie przesyłane są do darczyńców raporty z przeprowadzonych działań. Przekazanie darowizny umożliwi organizacji podjęcie działań na rzecz realizacji praw dzieci poprzez bezpośrednie działanie lub wspieranie projektów na całym świecie.

Kontroluj sponsoring

Pomoc dzieciom najczęściej oferowana jest w ramach sponsoringu. Warto jednak kontrolować, czy nasze pieniądze trafiły we właściwe ręce i świadczą pomoc dzieciom rzeczywistą. Większość stowarzyszeń na których konta wpływają nasze pieniążki dają możliwość kontrolowania wpłat. Wybierajmy zatem rozsądnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj